Ben istemedim ki

           Gece ilerledi. Ben içip ilerlemesine engel olmaya çalışsam da o ilerledi ve sokakların boşaldığını hissediyordum. Gözlerim ağarlaşınca kaçacaktım; ama ağarlaşmak bir yana mide bulantımı bile bastırmaya başlamıştı gözlerim. Yine her ayrıntıyı duyma safhasında sarhoştum.
Kırıştıran çiftin ayak üstü birbirini yaladığını bile duydum!.. barlar veya toplu içme mekanları böyle eğlenceli yerler aslına.(birkaç porno film çekilir) sevgililer gelir ve çevreye klasik mesajı verir;”biz sikişiyoruz; her fırsatta!” aynı mesajı veren 3 çift vardı ve sayılarının artmasını istemiyordum!.. boş gezdiğim günler değildi hoş ama sevgilimle bir aşk yaşadığım söylenemezdi; yatıyorduk-kalkıyorduk ve o benden sıkılıp gidiyordu!.. birinin masama oturmasını beklerim hep, oturduda!.. gözlerim hala bir şeylerden rahatsız oluyordu!
–         Nasılsın Noyan
–         Sarhoş
–         Olum n’apıyon lan burada garip adam; git yat sarhoşsan!..
–         Yatacaksam niye sarhoş oluyorum
–         Haklısın!. (hep haklıyımdır) neyse selam vermedi diyemezsin!.. benden bir isteğin var mı?
–         Yok; demezdim zaten görmemiştim seni!..
–         Görüşürüz
–         Belki
Sonra kalktı, öylesine muhatap olduğum bir adamın benimle bu kadar ilgilenmesi garip doğrusu. Ama ilgilenmişti işte!.. Sempatiğim ya!..
Kadınların hepsine bakmaya karar verdiğimde her şeyi duyma safhasından herkesi görme ve tribini bağlama safhasına geçmiştim!.. sıradaki safhada sesler gidecek sonrada görüntü bulanacak!.. İnsanlar burnumun dibinde hareket ediyormuş gibi rahatsız ediyordu!.. önce köşedeki çifte dönüp baktım, uzun baktım biraz!.. kadın sevgilisine eğilip bir şeyler anlattı gibi geldi, korkup çevirdim gözlerimi!.. o tarafta (yani sol) lezbiyen bir çift vardı. Daha doğrusu yanlarında erkek yoktu!.. 4 elle bir sap bulamamışlardı!.. onları da süzdüm bir süre, önüme eğdim gözlerimi ve yine aynı yöndeki köşeye diktim!.. olay çıkacak gibi geldi yine korkup önüme diktim gözlerimi ve işte beklediğim fırsat, kapı açıldı ve içeri biri girdi. Kafamı kaldırıp baktım. Nerden baksan 190 cm aşağı değildi iri yarı bir sik gibi girdi içeri. Demin lezbiyen diye tanımladığım kadınların yanına oturdu. Doğrusu başımın belaya girmesi hoşuma gider ama bu akşam değil!..
Kalkmaya karar verdim. Katlımda!.. biram yarım kalamazdı; kafama diktim!.. kapının yerini hala kolay tayin edebiliyordum. Kapıyı açıp adımımı dışarı attım, suratımı dışarı çıkarırken sağ tarafta birinin benim çıkmamı beklediğini fark ettim. Çarpışabilirdik, yalnızca 1 adım eksiğimiz vardı. Ona baktım, dondum, korktum ve yürüdüm. Korkmuştum zaten o saate kadar, geri döndüm kapıdan girmeden!..
–         Dur!.
–         N’oldu yahu (gibi bişeydi)
–         İçeri girme, tabi yalnızsan.
–         Niye?
–         Hepsi çift, yada o lezbiyenler gibi grup!..
Gülümsedi üçlüyü parmağımla gösterirken. Onları tanıyor olabilir diye korktum; irkildim!..
–         Tanıyor musun onları?
–         Y..Yok (iki kafa hareketi, onayla şüphe arası olan hani) yo yo tanımıyorum!..
–         İyi, başka bir yere gidelim, girişin ücretli olduğu biryere!..
–         İyi gidelim!..(çok sade bir kabul edişti!..)
Sanırım o üçlünün dördüncüsüydü!.. girişin ücretli olduğu bir yer bulduk!.. çokta iyiydi, ayaktaydı herkes ve bira pahalıydı yani daha fazla sarhoş olamazdım!.. Bu arada bu kadının bana nasıl güvendiğini düşüne durayım, giriş ücretini ödedim!.. İlk içkilerin ikisini de ben ödedim ama olsun.
Ben ona erkekleri göstermeye başladım, o alışıncaya kadar hep ben gösterdim!..
–         Şu nasıl?
–         Kro
–         Şu?
–         Boşver!..
–         Bak bu yakışıklı!..
–         Haklısın!..
–         Çarp ona!..
–         Ne?
–         Çarp!..
Çarpmadı ama aynı geyiği kendi yapmaya başladı!..
–         Şu nasıl?
–         Bak kesinlikle zencilerle ve uzak doğulularla ve onlara benzeyenlerle yatmam. Tamam zenci değil ama kapkara!..
–         Peki şu?
–         Aslında olabilir; ama… ne bileyim sanki … boyumuzu aşar kızım o bizim!..
–         Lan 1.80 den yukarı değil!..
–         Sıçım ağzına, ondan mı bahsediyoz!..
Bir an kendimi 40 yıldır arkadaşmışız gibi hissettim!.. Konuşmalar bulanmaya ve anlaşılmamaya başladığında epey geç olmuştu!..  “gidelim buradan!” dedim!.. Kafasını salladı, çok sarhoştuk gerçekten; çok sarhoştuk ve küfe bile taşımazdı beni artık!.. çişimi yaptım, oda benim çıkmamla girdi tuvalete. Kadınlara ayrılan kısma işemek hoştu doğrusu. Kendimizi dışarı saldık ve taksi çevirmeyi beceremedik. Biraz oturmayı önerdim ve yine vazgeçtim!.. oturursam uyurdum!.. taksi çevirdi!.. onun evine gittik!.. dolabında bira vardı. Şaşırdım!.. pek kadınvari bir şey değil!.. biralar kucağımızda uyuya kalmışız!.. sabah uyandığımda biralar yeri ıslatmıştı (yada birimiz altımıza işemiştik!) o kucağıma uzanmış uyuyordu ben dik uyumuştum!.. belim tutulmuştu ve ben kamburum zaten!.. dik yürümek zor geliyor!.. usulca indirdim başını, bir yastık bulup kafasının altına yerleştirmek için yatak odasını aradım!.. yastıkla döndüğümde uyanmıştı. Saçları yüzünü örtmüş öylece oturuyordu!..
–         Uyandın mı?
–         Hayır!
Yastığa sarılıp yanına bıraktım kendimi. Saçlarının altından yüzüne bakmaya çalıştım. Kafasını arkaya saldı!..
–         Yine yapmalıyız!..
–         Bu akşam!..
–         Tamam (dedim)
Yemek yeyip konuştuk!.. gözlerim ara sıra bluzunun arasına kaçsa da küçük bir tacizdi yalnızca!.. O akşam beraber çıkıp içmek onunla yatmaktan daha çekici geliyordu!.. öyle de yaptık!.. çıkıp içtik!.. dayımda kaldığım için benim evime gidemiyorduk!.. Evde içmeye başladık!.. Kadınımı çağırdım!.. doğrusu güzel bir geceydi!.. Yanda güzel bir kadın yatıyordu ve ben duvara dayadığım sevgilimle öylesine iyiydim ki!..
Ertesi gün viski aldık!.. benim artık bir sevgilim yoktu!.. ismini bir an unuttuğum için benimle yatmaktan vazgeçti!.. Hoş yeterli zaman geçse kendi ismimi de unuturum!..viski bittiğinde biraya döndük ve sızdık!..  para suyunu çekiyordu!..
Ben tam “0” a dayandım!.. Onun durumu da bana yakındı!.. Sabah kalkıp kahvaltı yapıyor muhabbet ediyor akşam ayrı yataklarda yatıyorduk!.. Bütün gün kavga eder havada tartışmamıza rağmen aslında aramızdan su sızmıyordu!..
Bir gece yanıma geldi. Çıplaktım. Boxerımı giyip yanıma yatmasına izin verdim!.. sarıldık ama cinsiyetimiz yoktu; ne ben kadındım ne de o erkek!..
Bu ilişki 4-5 ay kadar sürdü. Ben ona yük oluyorum diye bunalıma girene kadar… kaçtım!.. görüşmedik!.. bir kere karşılaştık ama selamlaşmadık!.. küstük!..