Var mı başka ateş isteyen! (Yiğenim Harun için)

İsviçre maçı, Çek maçı geçti, hâlâ anlamadılar! Eğer Çılgın Türkler’i yenik duruma düşürürseniz, bunun bedelini ödersiniz. Aynı şeyi dün gece Hırvatlar da yaşadı.
21.6.2008

119. dakikada golü attılar, kazandık zannettiler… Bitime sadece saniyeler vardı. Ama Çılgın Türkler her zamanki gibi yenilgiyi kabullenmedi. Semih’in füzesi maçı penaltılara götürdü, EURO 96’nın rövanşı 2008’de alındı. Tarih yazdık, yarı finaldeyiz. Pardon ama sıradaki kimdi?

Çılgın Türkler 3

Önce İsviçre, sonra Çek Cumhuriyeti, şimdi de Hırvatistan maçı… Yine geriye düşen Ay-Yıldızlılar pes etmedi, Türkiye’yi sevince boğdu.

Gelelim bizim buradaki hayata:

Neler olmadı neleri duymadık ki:

  1. En güzeliyle başlıyorum tabi ki Ömer Amca arabayla gelip Kırmızı-Beyaz çektiren abimizin alkolünde etkisiyle ‘En Büyük Türkiye’ kısmında ‘ooooo’ diye bağırması Ömer Amca’nın :’Çocuklar ne gösterdiniz adama da öyle ooo diye bağırdı’ deyip yarım saat yarıla yarıla gülmemizle başlamıştı işte.Uzun zamandır böyle gülmemiştim sağol Ömer Amca.
  2. Sıra geldi Ersen’e geçen arabalardan alkış gelmeyince Ersen(Sarı) o müthiş sözü söyledi ’Abi biz de Türk’üz’.Bunun üstüne de Ömer Amca yine boş geçmedi ’Yok Ersen onlar seni Moldovalı zannetti herhalde’ dedi ve biz yine koptum tekrar sağol Ömer Amca.
  3. Aynı coşkuyu yaşıyorsunuz,aynı şeyleri paylaşıyorsunuz,aynı dili konuşuyorsunuz,aynı milli marşı söylüyorsunuz ve aynı bayrağı birbirinizden çalıyorsunuz evet bu da oldu.Özgür’ün daha doğrusu binanın bayrağı çalındı.Avucumuzun içinden kayıp gitti.Serdar’ın da dediği gibi ’Hayırlısı Olsun Kardeş’.
  4. Baş köşemizde yine Ömer Amca var.Bir Kırmızı-Beyaz deyişi vardı ki ne siz sorun ne de ben söyleyeyim anlatılmaz yaşanır derler ya aynen öyle işte.
  5. Bir teyzem vardı ki kutlamalarda dünyadaki en güzel manzaradan bile güzeldi.Yaklaşık 70-75 yaşlarında(belki daha fazla) ki o güzel teyzem oğlunun arabasından indi ve elinde Türk bayrağıyla neredeyse göz yaşlarını tutamadı.Bizimle beraber Türkiye diye bağırdı bizde boş durmadık tabi ki ve ‘Babaanne’ diye bağırdık.Eğer bu ülke hala ayaktaysa bu senin gibi annelerimizin sayesindedir.
  6. Ah Özgür ah bayrağı çalan adamlar senin küfürlerinden kaçamadı onlar nelerdi öyle ya yaratıcılıkta sınır tanımadın ‘Ekmeksizlerden İbnenin piçlerine kadar’ isteyince baya yaratıcı olunabildiğini tekrar gösterdin bize sen de sağol.(Bir ara seni Serdarla kapıştırmayı bile düşünmedim desem yalan olur.)
  7. Özgür,Özgür,Özgür off ya babalı oğullu kopardınız bizi Allah sizden razı olsun.Malumunuz artık hepimizin bildiği bayrağımız çalındı özgürde boş durmadı ve gözlerini dört açtı geçen arabalara bakıyor belki bayrağı görürüm diye ve uzaktan gelen bir arabadan bizim bayrağın boyutlarından bir bayrak gördü ve tam bayrağı adamlardan alacakken yanlış kişi olduklarını anladı ve bir anda Türkiye diye bağırmaya başladı maksat çevir kazı yanmasın!
  8. Milli marştan kaçılır mı? Eğer olayın içinde alkollü bir kuru temizlemeci(Dry cleaner Sümüklü kardeşim Mamo için) ve Ersen varsa cevap tabi ki evet olmalı.İşte diyalog böyle gelişti: Alkollü ağabeyimiz elinde birasıyla arabadan indi ilk Ersen’i gördü(Belki de Ersen çok sarı olduğundan karanlıkta parladı ve dikkat çekti.) ‘Hadi Milli Marşı söylüyoruz’ Ersen:Sen başla abi dedi. Ama abim alkolünde etkisiyle bizim sarıya atar yaptı ve ‘Sen başlasana’ demesiyle Ersen’in ortadan kaybolması bir oldu.
  9. Bu arada Özgür’ün çalınan bayrağımızın peşinden koşarken ezilme tehlikesi geçirmesini de unutmadık herhalde dünkü Cuma sonrası Sivasda ki camilere yaptığı ‘büyük’ yardım sayesinde ezilmekten kurtuldu.’Sadaka Dinin Temelidir.’
  10. Bunu da söylemeden bitiremeyeceğim:Bu aile ne böyle ya Beyazdan daha çok güldürdüler beni dün bir çocuk var ki Özgür’ün peşinden emin adımlarla gidiyor evet Özgür’ün süper hiper-aktif kardeşi Ayhan bu ne küfür bu ne hareketlilik bu yaşta Ayhan!

Geçen 120 dakikayı,penaltıları ve içimizdeki coşkuyu anlatmaya bu 10 madde tabi ki yetmez ama orada bulunan ve benimle beraber bu anı yaşayan ,yaşayamayan bütün arkadaşlarıma bana unutamayacağım bir anı daha bıraktıkları için sonsuz teşekkür ediyorum.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE