gÜl

Aylar önce tanıştılar. Kadın bir kamu kurumunda kadrolu personel olarak çalışıyordu. Bordrolar, yazılar, çizgiler; pek iyi kazanmıyordu!.. Erkekse bir barda garsondu!.. O da biraz iyi kazanıyordu!.. Evlendiler bile!.. Kadın pop- kült pop ve arabesk dinlerdi. Soğan sarımsak düşkünüydü!.. Yatakta altta olmayı severdi ve kesinlikle sarılarak uyumazdı!.. Sabahları kalktığında yorgun ve sinirli olurdu!.. Erkek Metal müzik dinler. Yemeğinde et olmasına katlanamazdı!.. Soğan sarımsak kokusundan nefret ederdi ve yatakta altta olmayı severdi!.. Sevgilisine arkadan her sarıldığında dirseği karın boşluğunda hissederdi!.. Kavga etmemek ve ayrılmamak için epey uğraştılar!.. sonra kadın iki kulaklık aldı; böylece müzik olayı halloldu!.. Erkek mutfağa havalandırma yaptırdı!.. Kadın yatakta eşit olabileceklerini varsayarak yan yana pozisyona imza attı!.. Erkek gece sarılmamak için sevgilisinden önce yatağa girip uyuyordu!..  Her ne kadar anlaşamasalar da uzlaşmışlardı!.. İşte filmin koptuğu günde bu uzlaşıklık damgasını vurdu!.. Erkek elinde kıpkırmızı bir gonca ile geldi o akşam!.. Kadının gözlerinin parlaklığı lambaları sönük bırakıyordu!… Atladı kadın;
          Tatlım, Biliyorsun ki bizim ilişkimizin bitmemesinin sebebi ya muhtaçlık yada inat!..
          Evet aşkım!..
          O halde bir gerçeği kabul edelim!.. inatçılığımızdan farklı bir şeyi sembolleştirmeliyiz!.. Örneğin bu gonca!.. Bunun son yaprağı kuruyup dökülünceye kadar birlikte olacağız diyelim!..
          Olur tatlım!..
          O halde koyalım vazoya da kurumasın!..
          Kurumasın!
Bu gerzekçe muhabbetin ardından koydular vazoya ve buldukları yeni yüz yüze eşit pozisyonda deli gibi dikiştiler!.. Mutluydular; çünkü ilişkilerinin artık bir anlamı ve bir amacı ve bir ortaklığı vardı!..  Günler geçiyordu!.. gÜl açtı vazoda!.. Kışın dayandığı günleri atlatıp kışa girdiler!.. Baharın dayandığı günleri atlatıp bahara girdiler!.. Bu arada gÜl erkek tarafından 4 kadın tarafından 5 kere çaktırılmadan değiştirilmişti!.. En son değiştirmeden sonra yine solmaya başlayınca erkek hemen yenisini alıp değiştirdi gÜl ü belli etmeden!.. Bu son değişim oldu!.. Kuruyordu gÜl!.. Erkek bir gece iş çıkışı bir arkadaşına uğradı!.. sabaha karşı geldi!..
          Neden geciktin aşkım?..
          Bilmiyordum herifi bu kadar özlediğimi!.. Bizim Sinan ne adam ya!? O yorgunlukta güldüre güldüre öldürdü beni!..
          Aferin ona!.. Çantada ne var?
          Hediye almış bana!.. Dur giyim gelim de gör!.. 
Yatak odasına girdi!.. elbiseleri giyindi ve hediyesini kadının yattığı köşeye yerleştirdi!..  Kadın altta kalır mı?!.. Bir arkadaşına da o gitti!.. geç saatlerde ve hafif kıyak kafayla döndü eve!..  “N’oldu aşkım? Niye geç kaldın!” diye soran salak erkek arkadaşına kendi geç gelme sebebini aynen geri koydu!.. Giyindi ve gösterdi!.. Hediyeyi erkek arkadaşının yattığı yere sokuşturdu!.. Deli gibi sikiştiler o gece!.. İkisi de üste çıkmak için kavga ediyordu!.. gÜl ün son yapraklarının direndiği günlerde ikisi de işe gitmez olmuştu!.. gÜl den biraz uzakta oturup onu izliyorlardı!.. Arada birde sikişiyorlardı!.. Sonra iyice yaklaştılar gÜl e!.. Son yaprağın düşmesi yakındı!.. Sikişmeyi de bıraktılar!.. İkisinin de gözleri fal taşı gibi açıldı; son yaprağın yere değmesini kaçırmak istemiyorlardı!.. Önce vazoya çarptı sonra masaya!.. İkisi de yaprağın masaya değişini duymuştu!.. 100 metre koşucularına tabanca atılmış, yarış başlamıştı!.. Önce kadın çıkardı silahını kocasının yattığı köşenin altından!.. ateş etti!.. ıskaladığı için bir el daha ateş etmeliydi!.. Erkekte ulaştı silahına kadının yattığı köşenin altından!.. ikisi bir anda bastılar tetiğe!.. Önce adam kanlar içinde yığıldı yere!.. boğazını delmişti mermi!.. Ardından kadın düştü!.. Kalbinin biraz üstünde olsa da öldürücü bir yaraydı!.. yatağın altından son kez baktılar birbirlerine ve erkek öldü!.. Kadın yerde kan izleri bırakarak erkeğin yanına kadar süründü!.. Erkeği sırt üstü çevirerek göğsüne uzandı!..  gÜl yaprağını inceleyen polisler inceledikleri her bok gibi bunu da yanlış anlamışlardı!.. birbirlerini neden öldürdükleri bu kalem ve o ikisi arasında bir sır değildi ama insanlar bakmak istemediler!.. bir tek sorguya çekilen gÜl yaprağı suçsuzdu!..