ALL RIGHTS RESERVED

Kendime dönüyorum. Yeni bir ben olsa da döndüğüm, ben benimdir nihayetinde. Kendimden gelen her şeyi de içselleştirebilme çabasında muvaffak olmaktayım çoğunlukla.

Bugün bir kez daha kanıtlandı. İnisiyatif koyabilmek yeniden güzel bir gelişme ‘kendim’ için. Zaman zaman duvara toslamaktayım hala. Ama bunlar beni kendime getiren önemli gelişmeler aslında. Kendimi denetim altına almakta olumlu gelişmeler diyebiliriz ya da.

Kendimden gelenleri denetim altına alabildiğimi gördükten sonra sırada dışarıdan gelenler var. Dışarıdan gelenleri denetim altına alamasam da içselleştirebilme başarısını göstermem gerek. Gerektiği zaman duvar olabilmeyi başarmalıyım.

Bu noktada devreye seçimlerim giriyor. Dışarıdan gelenler benim seçtiklerim olacağı için dolaylı da olsa yine benden gelecekler olacak. En azından içinde bir parça ben olacağım. Bunun da işimi kolaylaştıracağını düşünüyorum. Ayrıca seçimlerimin bana ne getireceğini az çok kestirmiş olacağım. Sürprizlerle karşılaştığımda ise neler başardığımı ve başaracağımı görmüş olacağım. Önemli olan sürprizlerin varlığına inanmak ve buna karşı hazırlıklı olmak. Bunu başarabildiğim takdirde güçlü olacağım.

Özet olarak, öncelikle köklerimi sağlam topraklara salacağım. Sonrasında gelen rüzgar, yağmur, kar, fırtına –her neyse- en fazla birkaç yaprağımı dökecek. Sonuçta gövdem sapasağlam kalacak. Böyle kalabilmek için gelen her şeyden köklerime biraz alacağım. Bir nevi bağışıklı sistemi geliştireceğim. Kim bilir, belki bir gün böylelikle özgür olduğumu hissedebilirim.