TANRI BANA

Yayımlanma Tarihi : 20 Ağustos 2007 Yazar : Tag : Orjinal Makaleler ve Öyküler

     Tanrı benden çok olgun olmamı bekliyor. Hâlbuki ben küçük şımarık bir çocuk olarak kalmakta kararlıyım. Zor şeyler bana göre değil. Rahatsız olmaktan rahatsızlık duymuyorum. Boyun eğmem diyorum, fakındayım; boyun eğiyorum. Bana ne diyerek geçiştiriyorum.

     Korktum bugüne kadar Tanrı’dan, Tanrı’nın cezalarından. Hala korkuyorum… Korktuğum için en çok ona ağlıyorum, en çok ona haykırıyorum. Beni duyuyor biliyorum. Ama dokunmuyor bana büyümem için. Ben de inat ediyorum, ben küçük şımarık bir kız çocuğuyum. 
     Tanrı bana kucak açsa bazen diyorum, yatsam göğsüne, uyusam umarsızca. O beni izlese… Babam olmasa, annem olmasa, kardeşim olmasa, sevgilim olmasa, arkadaşım olmasa, hepsine bedel diyorum.

     Tanrı diyorum, acaba beni seviyor mudur içten içe… Yaptığım bunca şımarıklığa kaşlarını çatsa da, bıyık altından kıs kıs gülüyor mudur? Hulusi Kentmen’den daha babacan olabiliyor mudur? Hulusi Kentmen’i de göğsüne yatırıp uyutmuş mudur? 
     Tanrı diyorum, acaba buralarda mıdır?

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
18 Yorum  comments 

18 Cevap

 1. ne diorduk 2 yazar mı? bak artık 3!..

 2. gece

  Birey de vardı! Ya da beni mi saymadın Noyan? Bence 3 tük 4 olduk !

 3. he yav!.. adam öle tribe girince benim hazır yazım falan yok die -1 die işlemiş sistem onu!..yaparmıyız öle bi ayıp!.. birey beni yok sayın tribinde ya ondan öle karıştırdım heral!.. (:

 4. hem güzelde yazıyo ben güveniyom ona ama pasif ilan etti kendini!.. dur döveyim ben onu birde düzelsin!.. vurim bi bilgisayarın kasasına!..

 5. livekiller

  ama ama yazıya yorum yok:))) ayıp oluyo yaa:p

 6. arasıra oluyo öle bazen yazıdansa konu tartışılıyo!.. bizim yazılardada var!.. korkma biri olmazsa öbürü olur!..

 7. birey

  tanrı seni seviyor merak etme. tanrı herkesi seviyor. tanrı buralardamıdır? sen tanrının içidesin. sen yok olsan da tanrı gene kalacaktır. Bu şekil yaşamaya devam et 🙂

 8. ozlem

  arayış içine girmiş insanların tanrıyı var saymasınamı şaşmak lazım yok saymasınamı acaba…

 9. ehehehe lem bi tanrı olayı mı bu yazıda ki!.. efendisiyle kavgalı birazda annesiyle tanrı yalnızca simge!.. (: sizde hemen tanrıya koşmuşunuz ya (:

 10. birey

  noyan kardeş. taam güzel, güzeldeee… herşeye farklı bir bakış açısından bakmak zorunda değilsin. kavga ettiği annesi filan yok, düpe düz tanrıdan bahsediyor. sanada eheheeeee. ne güzel deme. bence her ikisine de şaşmamak gerek. herkes kendi halinde takılsın. bize ne yaaaaa 🙂

 11. ozlem

  basitlikte aranmamalı…

 12. birey

  bazen insanlar hiç bişeyin göründüğün gibi olmadığını düşünür. genelde bunu kendisi aşmış sayan veya sayılan insanlar yapar. bana göre, bir çok durumu olduğu gibi kabul etmek gerekir. yani acaba böylemi ,yok şöylemi demeye gerek yok. ne gördürsen o kardeşim.

 13. gelince kendine sorarsın adamım!.. (:

 14. birey

  amaaaaanıınnn, gelsede sorsak. ne yani, seninkinin doğruluğunu mu ispatlıcaz. benimki doğru;) benim düşüncem seninkini döver hemide. boşuna zorlama.

 15. yeminimi bozdum uleeeen!.. dağılan lem dağılın!.. (: bireyim coştu!.. bişe ıspatı isteyen konuşmayı sen yaptın adamım ben yalnızca yorum yaptım!.. (:

 16. bu arada aşmış ne adamın!.. neyi aşıyoz neden aşıyoz!.. (: zeki adamsın onu anladıkta!.. aşmak ne?

 17. birey

  dağları deldim tek basima, çölleri aştım bir tek ben… ordaki aşmak adamım…

 18. ben çok seviyom o şarkıyı!.. birtek ben devleri yendim kız başıma diyoya!.. aha budur diom!.. (:

© Felsefik.Com * Her Bi Halktı Saklı *
credit