Öyküsüz

Yayımlanma Tarihi : 09 Ocak 2009 Yazar : Tag : Orjinal Makaleler ve Öyküler

Yürüdü yollarda yeniden. Sabahın altı buçuğuydu. Bir kuş selam verdi, neşeliydi. Gülümsedi nezaketen. Daha çok ağlamalıydı bu sabah. Bu sabah griydi. Kömür isi yoktu eskisi kadar şehirde. Doğalgaz almış başını gitmiş…
 
İnsanlar işinde gücündeydi her zaman ki gibi. İki yılda çok şey değişmemişti. O değişmişti belki de bir tek. Bu yalana kendisi de inanmadı.

Daha bir ağır geliyordu yaşam bugün. Büyümek ya da olgunlaşmak denir belki buna. Ama büyüdükçe hafifleyen insanlar da vardır bu dünyada. Ay’da olmalıydık tüm insanlık; ağırlımızı taşımıyor bu kütleler artık.

Bu kasvet hepimizin suçuydu. Hamas gizliden vururken İsrail’i ve İsrail bulamamışken kendine bir muhatap, çocukları vurdu. İnceden bir sızı oldu yüreğinde insanlığın. Ki birçoğu ölen Kürt çocuklarından habersizdi. Öyleyse gitmiş bir sevgili daha çok vuruyordu O’nu?

İnsan gittikçe bencilleşen ve verdiği emekleri sahiplenen bir varlık. Bundan olmalı ki silinmez öyle kolay kolay bir başkasının varlığı kendine mahsus hayatlarda.

Gittikçe fark edilmiyordu bu gri sabahta. Bir tarafı yok olmalı tam şimdi diye söylenirken diğer tarafı üç beş kelam etmeli bir adem oğluyla diyordu.

Sorumluluklar çoktu bugün. Sanki binlercesi omzunda bir o kadarı da bağlıydı arkasına sürüklenen teneke kutular gibi.

Bu öykü böyle olmamalıydı. Bir başı bir sonu olmalıydı. Ama yok işte… bu sabah sadece gri ve kaldırım taşları vardı dünyada. Bir de ortasına kocaman bir delik açılmış hayatının kuyusuna gömülen o….

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
13 Yorum  comments 

13 Cevap

 1. NoyaN

  laaaan çok güzel olmuşşşş

 2. asfur

  haha:) özlemişim bu yorumları . sağol diyeyim:)
  livekiller…

 3. NoyaN

  hımmm live killer die bi yazarımız vardı bizim yav (:

 4. asfur

  eyvallah noyancım, senin de öyküleri bekliyorum. kapışalım 😉 özledim kapışmayı yav..

 5. NoyaN

  acayip bir depresyon rahatsızlığının tam ortasında debelenmekteyim!.. masturbasyon yapmayı bırakıp yazı yazmam lazım rahatlamak için rahatlamak isteyip istemediğimi bilmiyorum!.. mevcut öyküler var aslında ama yayınlamayı düşünmüyorum!.. yeni ve değerli öyküler yazmaya çalışıyorum!.. her türlü kapışırız anahtarı da alırım (:

 6. asfur

  ilk deneme de çıkmasa bile 2, belki de 3.de çıkar. rahatlayınca ne istediğine karar verirsin:) ama anahtarı alma konusunda okadar emin olma, zira bende bir ‘great deppression’ dan yeni çıkmış durumdayım :)) fena yazasım var yani…

 7. NoyaN

  hehe bu rekabet ben işimle ilgili bir dökümü hazırladıktan sonra acayip ateşlenecek!.. (:

 8. NoyaN

  Sen nie eski nickinle girmiyon bakam!..

 9. asfur

  ya boşver işi… bi taraftan yapılıyo zaten, dert etme o kadar. niye eski nick im le giremiyorum? bilmiyorum ki, yönetici admin her neyse ona sor valla. olsun ya, livekiller tercihim değil zaten artık, asfur güzel:)

 10. NoyaN

  hehe ii miş
  dur okim ben siteyi biraz ama yazamıyorum nalet gelsin!..

 11. asfur

  yazarlara özgü duraklama evresi:)

 12. NoyaN

  doru diyon!.. işin berbadı sebebini biliyorum sanırım!..

 13. asfur

  merak ettim bak şimdi:) sebebini biliyosan, o şartları ortadan kaldırdığında işler yoluna girer.bende girdim duraklamaya yav. anneler yaratıcılığı öldürüyor:))

© Felsefik.Com * Her Bi Halktı Saklı *
credit