Kıçımdan Bir Öykü Uydurdum

Pek uzak bir tarih olmasa da pek aydınlık bir öykü değildi!..
            Çok sarhoş olduğum kesindi!.. çok fazla sevdiğim bir sevgiliye sahip değildim!.. öylesine bir uğraştı benimki!.. sevgili edin ama nasıl bir şey olduğunu hatırlama!..
            Neyse!.. çok sarhoştum ve içmeyi hiç bırakmamak üzere içiyordum!.. barın kapısından gire her kadını usulca kesiyordun!.. not veriyordum:”götü büyük!” “dudakları kalın” “bacakları çarpık” “bu güzel ama nedendir bilmem itici!..” sonra girdi birtanesi; girerken hayatının en büyük hatalarından birini yapmek üzere olduğunun farkında değildi!.. BANA BAKTI!.. o kafayla her bakış biraz uzun gelir!.. bende uzattım bakışı!.. sonuç olarak bakmıştı!.. gidip erkek arkadaşına sarıldı!.. bütün gece gördüğüm en güzel şey(biradan sonra) gidip bir erkeğe sarıldı!..
            Gözlerimi üstünden çektim; oda benden çekti!.. müzik güzel ben sarhoş falan filan!..
            Genelde kadınlar sevgililerinin omzundan bana bakmaz!.. o kadar yakışıklı değilim!.. keza baksalar da ben fark etmem!.. önemsemem birileri sarılıyorsa!.. zaten sevgililerinin omzundan sağa sola bakan kadınları da sevmem!.. madem başkasına bakıyorsun git ona sarıl bre aptal!.. her neyse!..
            Sevgilisinin omzundan fark ettiğimde hala bu konuşmayı kendimle yapıyordum!.. birama hırslanıp daha hızlı içmeye başladım!.. yudumlar daha büyüktü ve herkesi süzüyordum; ama ona bakmadım!.. uzun bir süre sonra kalktım ve tuvalete gittim.. peşimden geldiği falan yoktu!.. tek şansı orasıydı halbuki!.. Ancak ben gitmedim yanına ya; oda benim yanımda değildi(bu cümlenin öyküyle alakası yoktur) tuvaletten çıkarken karşılaştık!..  elim yana açıldı oda bene bir şey uzattı!.. aldım, cebime koydum!.. böyle bir numarayı gerçekleştirdiğim için kendimi iyice aptal hissettim!.. döndü tuvaletten!.. ben 1-2 biradan sonra küfeye bile sığmaz hale gelmiştim!.. dışarı çıktım. Bir şeyler yiyp kendime gelmeye çalışıyordum!.. otobüs duraklarına ulaştım!.. eve uyuyarak vardım ve uyandığımda yatıyordum!.. Hiçbirşey beni dolaptan uzaklaştıramazdı!.. dolaba koştum!.. dolaptan suyu aldım ve biramı açtım!.. ilk yudumu sudan aldım!.. daha da fazla bira içebilmek için biraz ekmek kırdım. Neden kdın bana o kağıdı vermişti ki? Daha kağıda bakmamıştım bile!.. kıçımdan bir öykü yazmalıysım ve başladım:
            “kız çocuklara takılırken çok büyük bir hata yapmıştı ve uyuşturucu batağına girmişti(içki batağına girse sorun yok) beni de kurtarıcısı olarak seçmişti ve ben onu kurtaracaktım!..” falan filan!..
yazdım da yazdım
            öykü bitmiyordu;”kıza teczvüz ediyorlardı ve arada sırada biriyle dışarı salıp intihara yada ne bilim başka bir şeye kalkışmasını engelliyorlardı!..
            kadın gözümün önünden gitmez oldu!.. doğrultumu seçmiştim! Cep telefonuna koştum!.. kağıdı cebimden çıkarıp açtım, eveeet numara vardı!.. aradım!.. ismini de yazmıştı!.. bilahare isim ezberim yoktur!.. onunkini de ezberleyemedim!.. gözüm kararmıştı o an onu hatırlamıyorum!.. kıçımızdan isim uyduralım!.. “sevda”
            Telefonu bir erkek sesi açtı. Kesinlikle kurgu doğruydu!.. kapattım telefonu. Biraz daha içip yeniden aradım. Teknoloji insanın çevresini öyle bir sarmış ki kahramanlık yapıp yapmayacağına o karar veriyor. Teknoloji evet deyince saldırıya geçiyorsun!..

            Bu sefer o açtı telefonu!..
–         Kimsiniz?
–         Barda numara verdiğin genç!
–         Ne numarası?
–         Aha işte bu numara! (kağıdı kaldırıp gösterdim, sanki görcek!.)
–         Ne zaman gittim bara ben? ben içki içmem!.
–         Ne diyorsun zil zurna sarhoştun!
–         Öyle miydim?
–         Evet!
–         Ben içki içmem !!..
–         Sevgilinin omzundan baktın bana!..
–         Ne sevgilisi!? (kardeşleri yanındaydı sanırım kalp kazanma hamlesi) kardeşlerimden başka hayatıma giren erkek yok!..
–         Ne kardeşleri!..
–         Erkek kardeşler!..
–         Siz şimdi dün gece bara gitmediniz doğru mu?
–         Doğru!..
–         Peki bu amına kodumun numarasını kim koydu cebime?
–         Bilmiyorum ve kapatıyorum!..
3 dıt!..
Telefon kapalıydı!..
Biraz geriye sardım filmi ve yeniden izledim!.. sevgilisinin omzundan bana bakan bir hatun olduğu doğruydu!.. tuvalet sahnesi de ama kimse bana kağıt falan vermemişti. Ben daha sarhoş olduğum bir an kendime bu numarayı çekmiştim!.. bara yeniden döndüğümde kız tuvaletten çıkıp yeniden çocuğun yanına oturmuştu ve bu ikinci oturuşta bana hiç bakmamıştı!..
İçkiye asıldım ve sikimi çıkarıp 31 çektim!.. bir sevgilim olduğu o zaman geldi aklıma!.. onu aradım ve gelmesini söyledim!.. 3-4 saat daha ağır ağır içtim.. geldi ve seviştik!.. ben sızmışım!.. uyandığımda piyasayı boşaltmıştı!.. aradım merak edip, beni ilk terk eden kadın olmadığını tekrarladım kendime ardı sıra ve yine 31 çektim!…