KIRMIZI

Yayımlanma Tarihi : 20 Ağustos 2007 Yazar : Tag : Orjinal Şiirler

Yalnızlık dolaşır damarlarımda,

Hüzünle beslenirim bilmezsin.

Seninlede sensizim,sensizde aynı,

Kırmızı benim adım, sadece kırmızı…

Sen bilmezsin çalarım kapını her gece,

24 saatin 48 saati sen varsın hücrelerimde.

Kaderim benim mutsuzluk,adım KIRMIZI!

Eylüllere eser bırakırım siyahlarımı…

Heryıl Eylülleri beklerim ben,

Nerden bilsin beklendiğini,

Ne Eylüller gelir ne de en koyu Kırmızılar…

Sadece gözümden süzülür kalbime tuzun yaşımla…

Yine bilmezsin…

Ben ağlarım,sen duymazsın

YAPMA!

Sessizlikten,sessizce,fısıldadı sadece.

zp8497586rq
 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
39 Yorum  comments 

39 Cevap

 1. gece

  Hemingway ile ilgili favorini tavsiye et dedim ama okumuyosun ki! Bi de dalga geçiyo yok heyecan yapmışım yok bıdı bıdı bıdı….

 2. hepsi demem için beni zorluyorsun!.. dedim ya bi heyecan var sende heminway pasajları okudum diom!.. 3 ay sonra başlıcam daha heming emmi okumasına o da en az 3 ay sonra!..

 3. gece

  tamam ha şunu de ne bileyim ben ya! Pasaj dedin ama öyle heyecanlı anlatıyosun ki!Vardır dedim okuduğu romanları da…

 4. tabi okudum!.. okumam mı (: ya zaman mı oldu!.. önce alkolizm ve sokakta yaşama sonra askerlik bi dönem ii ce uzaklaştım okumaktan (keza ençok ozaman yaklaştım yazmaya!.. okumak değil yaşamak gerek!..)

 5. gece

  Doğru söylüyosun bende üni.de uzaklaştım okumaktan zaman kalmıyodu.Anlıyorum zaten senin de yaşanmışlıklar üzerine yazdığını.

 6. üniversiteden çok kendimi bunalıma sokma çabalarımda uzaklaştım; ama ne tam bunalıma girdim nede tam bunalımdan çıktım!.. (: öle salak bişeydi benimki!..

 7. ozlem

  bazen kabullenmeli gidişleri.. kabullenmeliki dinsin ızdırap.. Kendinden çok sevmemeli başkasını…

 8. gece

  Ben o gidişi kabul ettirene kadar zavallı kalbime 7 yılım geçti…Gerçekten kendinden çok sevmemeli kişi bi başkasını…

 9. İşte özlemcim ben böle bişe yaşamıyom bu yüzden duygusuzum değil mi!.. (: gittiyse gitmiştir elden gelen bişey yok deyip sıyrılıyoz ya!.. (:

 10. gece

  Ya ben de körü körüne sevdiğimin farkında değildim ki.İnat yaptık zannetmiştim.Ayrılmak isteyen benim diye tavır aldı zannediyodum.Cesaretimi toplayıp “sen de beni seviyo musun?” demek 7 yılımı aldı.Aslında tek suçlu saçma gururumdu.Çocukluk işte aşk meşk hikaye aslında.

 11. bu konuda öykü yazmam gerenk!.. ilk ağızdan anlattığım için hiç öyküleştirmemiştim!.. psikiyatr da gelmişti başıma bişiler!.. (:

 12. ozlem

  noyan ya.. kendime tezat düşeceğim ama herşeyin yeri başka.. acı çektinmi onuda dibine kadar çekeceksin…

 13. ya ben çekmedim acı demedim ki!.. üstesinden tek başıma gelmeyi beceririm dedim!.. çekmez miyim acı sana bi gün oturalım anlatayım da ağla biraz!.. ):ama oturup bu konuda yazı yada şiir yazmam yazsamda yırtar atarım heralde!.. duygusal görünmeyi sevmiyom keza öyle görünmeyi de beceremiyom (:

 14. gece

  Öfff çocuk kızıyorum bak.Ben de kendi başıma geldim üstesinden.Cümle alem oturup bana ağlamadı.Ne var ki yazdım yazabildiğim kadarıyla. Bu yardım almak mı oluyo ya da çaresizlik mi? Ağladım ,bekledim,içtim ,yazdım,konuştum ve bitirdim.Bu kendi başına üstesinden gelmek olmuyo mu?Çaresizlik ve umudun peşinden koşmak aynı şey değildir!

 15. gece

  Yazmıyorum artık mutlu ol Noyan!

 16. işte tam burda ayrılıyoruz!.. duygusuz ilan ediliyorum, neden çünkü bunların hiçbirini yapmadım!.. bir sigara yakarım çoğukez ve yarısına gelmeden konu değişir!.. acı; tamam çektik bi kere!.. ama bir daha olmaz heral!.. (: yani şiirlere konu olacak kadar değerli bulmadım o acıyı yoksa öle bişe olsa bizde yazardık!..(şiir olmasa da bişiler) sen seri katildin demi?.. ne ettim ben bir seri katili kızdırdım!.. (:

 17. yazmıyorum u ben bunu hazırlarken yazmışın!.. ohoo her kötü yorum da böle mi yapcan sen ya!.. ): kızınca nie şiirlerden alıyon hıncını!.. tamam söz dövdürcem sana kendimi!.. ne kadar sinir bi adam olduğumu olduğumu anladıysan beni dövmenin zevkli olcağını da anlamışındır!.. (:

 18. gece

  Ben şiiddete karşıyım.Acıtmadan öldürüyorum!Bende bi kere çektim bi daha mı aslaaaaaa!

 19. yok yok ii oluyo böle!.. duygulanmadan yazan -bengibi- bir öküz olcaına duygunu yaz daha iyi!..

 20. gece

  Tabi ben yazayım dalganı geç di mi?

 21. ben dalga geçiyosam en çok sevdiğim organım kopsun!.. ama sen tepki verince mecbur dalga geçiyom!.. tepkine yani yaptığım şiirine değil!..

 22. livekiller

  3.kişi olup burda bok yemek istemem ama ozaman ben şimdi size bi aşk hikayesi yaziim.. orta yolu bulalım ne dersiniz… 7yıl uzun, yarım sigara erken.. ortası 3gündür hehe:)

 23. livekiller

  ne güzel, hikayeyi bulamıorm haha:D

 24. aferin!.. geri dönüşüm kutusunda olmasın!.. (:

 25. gece

  Noyan senin içinde “aferin” geçen bi yazın vardı!Laf koymasana öyle…

 26. koymuyom bea!.. buldum ama ben!.. (:

 27. gece

  Koymuş gibi olmuş di mi?

 28. olmuş ne diyim?!

 29. ozlem

  amacınızı aşmayın bence derim ben size.. nihayetinde forumda değiliz.. yorum yapın… ( bu yaptıklarınız yorum değil değilmi )

 30. ya özlem amaç falan aşılmıyo!.. özgür ortam diye başlandı zaten siteye!.. forumdan değil!.. forum yapmıcaz zaten!.. yapılırsa ben gider!..

 31. ozlem

  tamam işte.. düşünce özgürlüğü olsun bencede süper işte… herkez DÜŞÜNCESİNİ açıkça yorumlasın.

 32. gece

  Amaç felsefe ise ben giderim arkadaşlar.Söyletmeyin bana yine felsefe sarmıyo diye.Hem nedir ki bu kalıplaşma merakı anlamıyorum.2*2=4 alışmışsınız bi kere.Felsefe deyince ben biliyorumcular atıyo kendini ortaya.Ben bilmiyorum, yazıyorum sadece elimden geldiğince.Kültürsüzüm ,cahilim var mı? Yorumlarım böyle benim.Sıkılan varsa söylesin ben gitmeyi bilirim.

 33. gece

  Burda amaç siteyi duyurmak.”Yok böyle olmaz sen bize kösteksin.” derseniz hiç gocunmam.Söylemeniz yeter ben çekilirim!

 34. noluyo burda!.. gece formatı anlatmamız gerekiyor heralde insanlara!.. format bu arkadaşlar!.. yazı var yorumlar önemsiz ilan ediliyor ve canımız isterse geyik dahi yapıyoruz!..

 35. gece

  Bence şahane bi ortam.Açık konuşmak gerekirse diğer felsefe sitelerine girince kendimi ders kitabı karıştırıyomuş gibi hissediyorum.Nedir bu arkadaşçağızlarım? Kadınların bile ağzında pipo varmışta hepsi keçi sakallıymış gibi.İsteyen orda yazsın di mi? Haklısın diyen beri gelsin?

 36. Fikir paylaşım sitesi olmayalım!.. forum sitesi olmayalım diye uğraşımız!.. (evet güzel olmuş)

 37. Sitede emegi gecen herkese tesekkurler

  http://www.1bilgi.com

  Sizleride sitemize bekliyoruz

  Nice yillara…

 38. NoyaN

  sitenin reklamını yapmasaydın iyiydi!.. (: kendi siten olarak gireydin bilgilerinde senin ismine tıklayan oraya giderdi ((: nese sitenden bi bok anlamadım!.. (:

© Felsefik.Com * Her Bi Halktı Saklı *
credit