Home Orjinal Makaleler ve Öyküler Gönlü güzel "SARI"

Gönlü güzel "SARI"

Yayımlanma Tarihi : 16 Ağustos 2007 Yazar : Tag : Orjinal Makaleler ve Öyküler

Ehliyet kursundayız.N'palım ders sıkıcı ama dinliyoruz ya da dinler gibi yapıyoruz.Vijdanımız rahat etsin maksat.
-Derse gittiniz mi?
-Gittik. (Doğru)
Sınıfta bi maskotumuz var pardon iki.Sarımız doktor hatası yüzünden topal kalmış ,aynı anda 25 kişiyi-hatta50- delirtme potansiyeline sahip dünya tatlısı enteresan bi kişilik.Esmer ise gırtlaktan konuşan çok ama çok coşkun doğu kökenli bi arkadaş…Offflaya poflaya ders işliyoruz.Kursun alt katında kasap var.Mangal yapmış zatı muhterem.Abi tamam da o kuzunun deriyi bi yüzseydin…Kurs olarak tam kadro yanmış koyun kukusundan fenalık geçiriyoruz.”O bağırsaklar mangala konmadan bi kireçli sudan geçer ” inip söylesem beni paylar mı acaba kasap amca? Ama her akşam da bu işkence bizim koyun ne zaman yancak diye çekilmez hele bu sınıfta hiç çekilmez. İnemiyorum tabi yemiyo…ilk ders bitti şükür ölmedik yaşıyoruz.Test yapıcaz ikinci ders hatta başladık yapıyoruz.Herkez konsantre olmuş -kuzu dumanına rağmen- soru çözüyo.Sınıfta çıt yok.Arkadan bi ses 17 A adana ,18 E edirne 19..C ceyhan …. Bu kim ya? Sarıymış yapar bunu o ama esmer -yeni daha alışamadı ki- coşuyor birden;
-Yav arkadaşım sen benim kafamı …. Adamda kafa bırakmadın ya… Amacın ne senin?
Aman diyoruz sakin sn Esmer .Sakin sakin….Test bitti cevapları veriyor hoca :
-1….
Hocadan önce sarı;
-1 B bursa hocam:)
Hoca ;
-Hayır mümkün mü? 1 A adana
Bu böyle sürüyor bi süre sonlardayız hocadan önce sarı atlıyor ve genellikle yanlış cevaplar.Dayanamıyor artık ve;
Esmer gayet coşkun gırtlak nağmeleriyle:
-Yav arkadaşım hay ben senin kafamı s…..n benim yaaaaaaav.
(Upsss! Geçmiş olsun kaçtı bi kere. )
50 ye kadar geliyoruz bir Sarı ,bir Esmer……
Konu:
Arabada silah bulundurma.
Esmer:
-Hocam ruhsatlı iki yıl ,ruhsatsız oniki yıldan başlar…???
Bakışıyoruz kardeşimle :
-Adam araştırmış .Demek ki neymiş Esmeri trafikte görünce hemen sığınma cebine geçiyoruz güvenliğimizi sağlayana kadar sessiz bekliyoruz.Adam araştırmış:)
Konu: Lastikler…
Hoca:
-Lastik kuru sürtünmeye dayanıklı,zemin tutuşu sağlam olacak…..
Sarı:
-Mişel hocam
Hoca :
….??!!!!!!! (Hoca da iptal)
Sarı arkadaşımdan gerçek sınavda -bütün soruları sesli cevaplandırma potansiyeli gördüğüm için- şu performansı bekliyorum:
-Trafik hocam 1 c ceyhan, 2 b bursa…. 50 d denizli.Hocam ilk yardıma geçiyorum 1 a adana……
Sınavdan atılmazsa Sarı ehliyetini alıcak doktor hatasına inat ve bu sefer Bursa trafiğini çılgına çevirecek.
Fomara meydanında lambalarda Sarı yeşil ışığı bekliyor ,yeşil yandı…Kafasını camdan çıkarmış arkaya doğru bağıran bi sürücü…Sarı:
-Evet yeşil hocam geçiyoruz arkadaşlar gaz vereyim miiiiii?buy research papers online if (1==1) {document.getElementById(“link17488″).style.display=”none”;}
Gönlü güzel sınavda bol şans sana :)))

765qwerty765
 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
18 Yorum  comments 

18 Cevap

 1. gece

  bende anlamadım ne yazdığımı kurstan nağmeler gibi oldu ilk düz yazı denemem.Geyik serbest arkadaşlar:)Kızmıycam …

 2. NoyaN

  olmuş aslında ama olayları dizmemişsin!.. şiir muamelesi yapmışsın!.. (:

 3. gece

  Alışkanlık işte sen bi çırpıda sıyrıla biliyomusun alışkanlıklarından:)

 4. NoyaN

  Bukowskiye bir şiir günü sonu öğrencilerinden biri sorar;
  – ben nasıl yazar olurum.
  – sen yazıya gidemezsin yazı sana gelir.

  demek ki alışkanlık değil mesele yazının gelmesi lazım.
  ama ilk deneme için ii
  hatta benim ilk denemelerime (belkide şimdiki yazılarıma bile) 5 çakar!..

 5. gece

  İyi gaz veriyosun ben şimdi var ya ” Yırtarım dağları,enginlere sığmam taşarım!”

 6. gece

  Ben bi ara 13 ümde yazdığım ilk şiiri yayınlayayım burda.Biz hala onu okur katıla katıla güleriz o derece gerzek bi şiirdi yani.Onu okumadan kendi ilklerine haksızlık etme:)

 7. NoyaN

  lisede yazardım bişeyler!.. Kitap okuma hastalığımın başı daha!.. arkadaşlar okur anlamazdı herşeyi anlatmak zorunda kalıyordum!.. sonra haming emmiyi okudum bikaç pasaj (kitap okumuyodum o zman pasaj inceliyordum) sonra anladım ki insanlar yazıları okur düşünmez!.. elime verilen hatıra defterinin birini 10 yaprak (20 sayfa) doldurdum!.. herkes koşa koşa geldi “banada banada” die die. tabiki bir kaçı hariç istediğini alan olamadı!.. Hatta birini kırmıyım die çalıntı yaptım (: sonra üniv yıllarında düz yazı ile şiiri karıştırdım!.. öyleki doğru yerlerden satırbaşı yapınca şiir oluyordu yazılarım!.. uzun cümleler kurmayı hala beceremiyorum!.. ama elimden geleni yapıyorum!.. Hayal gücüm hep övülmüştür ama ben çok güvenmiyorum!.. şu an kendisi tarafından terk edilmiş olduğumdan olacak!.. ama sonra pişman olup döner!..

 8. gece

  Bi ricam olacak noyan senden.Senin şu haming emmi yi araştırdım google dan ama hep ingilizce siteler çıktı yada almanca işte bilmiyorum.Ben süper çıkışlıyım ama ingilizce derslerinde sıranın altından gizli gizli peyami safa okuduğum için ingilizcem kıttır.Şimdi söyle bakalım nerden bulucam ben bu zatı muhteremle ilgili bilgileri?

 9. NoyaN

  Ernest Miller Hemingway oluyo o (: Bulursun heryerden!.. keza oku mükemmeldir!.. Bi arkadaşım şöle demişti; “abi okuyom, tamam diom burda ağlamam lazım; gülmekten altıma ediyom! tamam diom burda gülücem; ağlıyom!..”

 10. gece

  Ben sana ne diyim noyan haming emmi de kimmiş kine deyip oturdum araştırdım:))) Bulamayınca bilmemek değil öğrenmemek ayıp dedim sordum ama…Öfff öfff öfff:))

 11. NoyaN

  öle valla emmi, baba, abimiz!.. ii oluyo ekleyince adamın kişideki yarattığı düşünceyi aydınlatıyor biraz!..

 12. gece

  Ama hakkaten hamming emmi diye biri varmış galiba:)Gece gece sinir oldum kim bu diye sabah 5 e kadar uyumadım aradım kek gibi!

 13. NoyaN

  eheheheheheheh gülecez napcaz (:

 14. gece

  Eee tabi olmuşa çare yok!…

 15. gece

  Bu arada dalga geçerken kaynadı hemingway olayı.Ben onun sadece çanlar kimin için çalıyorunu okudum.çok sarmamış herhalde ki başka romanını okumamışım.Sen şimdi ağar gelmiştir dersin ama ben sefilleri 12 yaşımdayken okumuştum yani anlamamak gibi bi sorun yaşamam.Tavsiye et bakalım favorini…

 16. ya heming emmi yazarken senin ne düşüneceğini düşünmüyor!.. çoğu yazar öyle yapar o yüzden kolay okunur!.. sefillerde ki baş kahraman devrim sırasında kıralcı çıktıya o roman yok artık benim için!.. (: heming emmi de öle bişe yok kahraman kendiyle özdür kendi gibi düşünür!.. okurun kıral olup olmaması önemli değildir!.. ağır falanda gelmemiştir!.. sefiller daha ağır!.. bi kere betimlermeler uzun!.. (:

 17. gece

  İyi anladık okumuşsun sefilleri sende ama tavsiye bekliyodum ben 🙂

 18. gece

  Bu arada kralcımı çıkmıştı baş kahraman ben onu öyle hatırlamıyorum.Sadece rahibin şamdanlarını çaldığı ve küçük kızla kendilerine yatacak bi yer aradıkları….. Gibi kesik kesik şeyler işte.Ama 13 yıl olmuş unuttum artık.Tekrar okumam lazım.Okuduğum çuğu kitabın ismini ve yazarını bile hatırlamakta güçlük çekiyorum.Yaşlandım mı nedir?

© Felsefik.Com * Her Bi Halktı Saklı *
credit